Obsah Nápověda Hlavní
OK

Linky od strýčka Linka a jeho klanu  Linky od strýčka Linka a jeho klanu  Nové +237264  Nejlepší 
Linky karelnovak56: +Začít sledovat linky od karelnovak56
Ukaž klan karelnovak56(0)

Porodné 2018 – podmínky, nárok, informace Obrázek

Porodné 2018 – podmínky, nárok, informace Otevře se v novém okně

Při narození prvního nebo druhého dítě, můžete mít v některých případech nárok na sociální dávku porodné. V případě, že jsou příjmy matky a otce (nebo matky samoživitelky), nižší než zákonem stanovená hranice (2,7 násobek životního minima)

Férový osobní úvěr až 600 000 Kč na cokoliv Obrázek

Férový osobní úvěr až 600 000 Kč na cokoliv Otevře se v novém okně

Potřebujete-li získat vyšší sumu peněz, pak je jednou z možností, využít fériový osobní úvěr, který nabízí Komerční banka. Můžete si zde půjčit až 600 tisíc korun (bez zajištění), až na dobu 6 roků Vše se dá navíc vyřídit online, už do 30 minut.

Nárok na podporu po skončení rodičovské dovolené Obrázek

Nárok na podporu po skončení rodičovské dovolené Otevře se v novém okně

Vzhledem k tomu, že píšete, že nemáte práci, tak se ve vašem případě nyní nejedná o ukončení rodičovské dovolené v pravém slova smyslu, jde spíše o to, že vám nyní bude končit vyplácení rodičovského příspěvku.

Výpočet podpory v nezaměstnanosti při ukončení zaměstnání ve zkušební době Obrázek

Výpočet podpory v nezaměstnanosti při ukončení zaměstnání ve zkušební době Otevře se v novém okně

Výpočet podpory v nezaměstnanosti se provádí vždy na základě posledního ukončeného zaměstnání. To jestli jste v zaměstnání pracoval týden, měsíc nebo rok, už nehraje až tak velkou roli. Konkrétněji viz zákon o zaměstnanosti,

Kalkulačka čistá mzda 2018 – výpočet výplaty Obrázek

Kalkulačka čistá mzda 2018 – výpočet výplaty Otevře se v novém okně

Spočítejte si, jaká by měla být vaše čistá mzda. Pokud třeba plánujete změnu zaměstnavatele, a chtěli byste se dozvědět, o kolik si polepšíte, pokud se vám třeba narodilo dítě, tak by vás mohlo zajímat, jak se to projeví na vaší čisté mzdě.

Životní minimum v ČR v roce 2018 Obrázek

Životní minimum v ČR v roce 2018 Otevře se v novém okně

Životní minimum je termín definovaný zákonem o životním a existenčním minimum (zákon číslo 110/2006 Sb.), který životní minimum definuje jako určitou minimální hranici peněžního příjmu, která slouží k zajištění základních životních potřeb

Výpočet exekuce z dohody o provedení práce 2018 Obrázek

Výpočet exekuce z dohody o provedení práce 2018 Otevře se v novém okně

Máte nějaké dluhy a hrozí vám exekuce? Pokud pracujete na dohodu o provedení práce, a máte pocit, že jste tím před exekutorem v „bezpečí“, tak vás bohužel vyvedeme z omylu. Exekutor totiž může „zabavit“ i příjem získaný na základě dohody (DPP).

Kalkulačka osobní bankrot 2018 Obrázek

Kalkulačka osobní bankrot 2018 Otevře se v novém okně

Pokud máte vysoké dluhy a/nebo exekuce, a nevíte, jak je řešit, existuje jedna možnost. A tou je osobní bankro. Jak to celé funguje, si můžete přečíst v následujícím článku. Dozvíte se, kolik peněz by vám během oddlužení zůstávalo.

Poradna: Blokovaný účet exekutorem Obrázek

Poradna: Blokovaný účet exekutorem Otevře se v novém okně

První možností je to, že se můžete obrátit na banku a požadovat vyplacení částky ve výši dvojnásobku životního minima – to je v roce 2018 ve výši 3410 Kč. Při exekuci na účet v bance tedy máte nárok na jednorázové vyplacení částky 6820 Kč.

Mateřská dovolená - první měsíce práce po ukončení studia Obrázek

Mateřská dovolená - první měsíce práce po ukončení studia Otevře se v novém okně

Abyste měla nárok na „mateřskou“, resp. peněžitou pomoc v mateřství (PPM), tak musí být splněny určité podmínky. Mezi ně patří především účast na nemocenském pojištění v minimálním rozsahu 270 kalendářních dní za poslední dva roky.

TL