Obsah Nápověda Hlavní
OK

Linky od strýčka Linka a jeho klanu  Linky od strýčka Linka a jeho klanu  Nové +237847  Nejlepší 
Linky devian: +Začít sledovat linky od devian
Ukaž klan devian(0)

Jak obejít kontrolu legálnosti systému u instalace Windows Media Player 11 Otevře se v novém okně

Chtěli by jste využívat novou verzi programu Windows Media Player, ale nemůžete, protože vaše Windows neprojdou ověřením legálnosti systému? My známe řešení! Je tak jednoduché - zvládne ho každý - stačí na to obyčejný firewall!

Proč jsme chudí? Obrázek

Proč jsme chudí? Otevře se v novém okně

Snili jste — jako mladí — o bohatém a úspěšném životě? O rodinném domě, o velkém majetku, o bohatství a spokojenosti? Nemáte to? Pak slyšte proč.

Ty dotace se vrátí. Nebo ne? Obrázek

Ty dotace se vrátí. Nebo ne? Otevře se v novém okně

Dotace. Na filmy, na závody motorek, na kulturu, na cokoliv. Prý se nám „vrátí“, protože prý něco podpoří — zaměstnanost, turistický ruch a tak podobně. Skutečně se nám ale „vrátí“? Co je a co není u dotací vidět?

Krize ekonomů Obrázek

Krize ekonomů Otevře se v novém okně

Behaviorálové, ekonofyzici a třeba Keynes. Co mají společného? Všichni přišli s tím, že do té doby užívaná ekonomická teorie je špatná a že právě oni mají tu „správnou verzi“. Je ale špatná ta teorie, nebo se jim jenom nelíbí? Prožíváme krizi ekonomů?

Subjektivnost hodnot a cílů Obrázek

Subjektivnost hodnot a cílů Otevře se v novém okně

Každý z nás má své cíle a své hodnoty, subjektivně se díváme na konání druhých, na poznání a subjektivně si vykládáme to, co se děje kolem nás. Skutečně? O racionalitě, bohovi, zisku a morálce.

Jak se státní finance dostávají do problémů a proč přebytkové rozpočty moho Obrázek

Jak se státní finance dostávají do problémů a proč přebytkové rozpočty moho Otevře se v novém okně

Státní dluh, velké téma těchto voleb. Politici se předhánějí v tom, kdo přinese lepší řešení. Abychom však našli správné řešení, musíme se podívat na to, jak dluh vzniká. Jak se státní finance dostanou do problémů?

Zkáza vyhlazeného hospodářství, aneb jak státy likvidují trhy Obrázek

Zkáza vyhlazeného hospodářství, aneb jak státy likvidují trhy Otevře se v novém okně

V jednom z minulých článků jsme se zabývali hospodářským cyklem a tím, jaké jsou dopady toho, když se mu snažíme vyhnout. Koukněme se na problematiku ještě jednou a detailněji, aneb jak vzniká „zkáza vyhlazeného hospodářství“.

Kdo udělal ze spekulantů voly? «  Devian.cz Obrázek

Kdo udělal ze spekulantů voly? « Devian.cz Otevře se v novém okně

Je to v módě. Co? No nadávat na hnusné spekulanty, kteří tak nemorálně vydělávají na cizím neštěstí. Až by se chtělo věřit, že to jsou právě oni, kdo mohou za hospodářskou krizi. Je tato módní vlna oprávněná? Koukněme se na to, co není vidět…

Jak jsme bojovali proti hospodářskému cyklu, aneb naše cesta do otroctví Obrázek

Jak jsme bojovali proti hospodářskému cyklu, aneb naše cesta do otroctví Otevře se v novém okně

O krizi toho bylo napsáno již mnoho. Pojďme se však nyní podívat na trochu „jiný“ pohled na to, proč je tu krize a zda-li bychom se z ní měli snažit dostat. A co krize znamená do budoucna?

Dopady vyšších daní «  Devian.cz – Pravá volba Obrázek

Dopady vyšších daní « Devian.cz – Pravá volba Otevře se v novém okně

Politici a mnozí mediální komentátoři si hrají s myšlenkou léčení státního rozpočtu vyššími daněmi. Málokdo však ukazuje, co skutečně mohou vyšší daně způsobit. A to i přes to, že se jich po volbách velmi pravděpodobně dočkáme.

TL