Obsah Nápověda Hlavní
OK

Linky od strýčka Linka a jeho klanu  Linky od strýčka Linka a jeho klanu  Nové +247668  Nejlepší 
Linky kblh: +Začít sledovat linky od kblh
Ukaž klan kblh(0)

Moana & The Tribe Obrázek

Moana & The Tribe Otevře se v novém okně

“Běhá mi z toho mráz po zádech.” prohlásil vedle mne stojící divák, jakmile se na pódiu objevili maorští tanečníci nebo spíše bojovníci haka s novozélandským souborem Moana & The Tribe. Nebyl sám. Pro mne to byl nejsilnější zážitek letošních Colours of Os

Da Cruz - pohodička musí počkat Obrázek

Da Cruz - pohodička musí počkat Otevře se v novém okně

Také vám vadí, že brazilská muzika má občas sklony k určité sladkobolnosti? V tom případě sáhnete po nové desce zpěvačky Mariany Da Cruz. Brutální elektronické spodky a nad nimi andělský hlas - dokonalá kombinace.

Aziz Sahmaoui & University of Gnawa - hudba, která léčí Obrázek

Aziz Sahmaoui & University of Gnawa - hudba, která léčí Otevře se v novém okně

Máte nějaké zdravotní nebo psychické potíže? Nechte se vyléčit hudbou! Jeďte do Maroka a zaplaťte si léčebný rituál “lila”. Nebo alespoň jděte na koncert kapely University of Gnawa.

Systema Solar - sound system tažený mulou Obrázek

Systema Solar - sound system tažený mulou Otevře se v novém okně

Latinsko-americká hudební scéna zažívá boom. Je to jako exploze, která ale neustále chrlí nesmírné množství nových, zajímavých věcí. A její epicentrum je v Kolumbii.

Sophia Charaï - slavná proti své vůli Obrázek

Sophia Charaï - slavná proti své vůli Otevře se v novém okně

Nestává se často, že by marocká zpěvačka měla stovky českých a slovenských fanoušků na Facebooku. Sophii Charaï se to povedlo. Díky klipu, který nedávno masivně proběhl po českém a slovenském internetu - “Pichu-Pichu”.

Ialma - galicisjká hudba s belgickým nábojem Obrázek

Ialma - galicisjká hudba s belgickým nábojem Otevře se v novém okně

Chcete slyšet možná nejlepší galicijskou nahrávku minulého roku? Nenajdete ji ve Španělsku, ale paradoxně v Belgii. Skupina Ialma oslavila deskou Symbiose svou desetiletou kariéru.

Kabbalah - nu-klezmer z Marseille Obrázek

Kabbalah - nu-klezmer z Marseille Otevře se v novém okně

Jihofrancouzský přístav Marseille je díky přistěhovalcům tavícím kotlem, kde narazíte na nejrůznější afro-evropsko-arabská hudební seskupení. I tak mě trochu překvapilo, když jsem tu našel velmi progresivní klezmer kapelu Kabbalah.

A Hawk and a Hacksaw - mariachi Balkan Obrázek

A Hawk and a Hacksaw - mariachi Balkan Otevře se v novém okně

Myslíte, že víte o balkánské muzice všechno? Že vás už nemůže nic překvapit? Že už jste všechno podstatné slyšeli? A Hawk and a Hacksaw vás vyvedou z omylu. Ukáží vám Balkán z úplně nové perspektivy. Z perspektivy nadšenců z Nového Mexika v USA.

Aurelio Martinez - Laru Beya Obrázek

Aurelio Martinez - Laru Beya Otevře se v novém okně

Laru Beya znamená “na pláži”. A na pláži v Hondurasu bylo opravdu nahráváno i stejnojmenné album Aurelio Martineze. Vytvořit takovou pohodu se vám v nějakém podzemním studiu v Praze určitě nepodaří.

Rita Indiana, Mário Lúcio a Zuri Obrázek

Rita Indiana, Mário Lúcio a Zuri Otevře se v novém okně

Tohle se mi dlouho nestalo. Sešly se mi hned tři nahrávky, o kterých pochybuji a váhám, jestli je mám doporučit. Nevím totiž, jestli jsou naprosto geniální nebo úplně špatné. Pomozte mi to rozlousknout.

TL