Obsah Nápověda Hlavní
OK

Linky od strýčka Linka a jeho klanu  Linky od strýčka Linka a jeho klanu  Nové +237446  Nejlepší 
Linky felingerova: +Začít sledovat linky od felingerova
Ukaž klan felingerova(0)

Jihovýchodní anatolský projekt Otevře se v novém okně

Projekt vyvolává znepokojení u států na dolním toku Eufratu a Tigridu – u Sýrie a Iráku. Tyto země se obávají omezení průtoku a znečištění obou řek.

Kůrovcová kalamita Obrázek

Kůrovcová kalamita Otevře se v novém okně

Lesy v České republice zasáhla kůrovcová kalamita, která je největší za posledních několik století. Nejhorší je situace na severovýchdní Moravě a ve Slezsku.

Hospodářský cyklus Obrázek

Hospodářský cyklus Otevře se v novém okně

Recese zasahuje různá odvětví s rozdílnou intenzitou. Obory jako stavebnictví, automobilový průmysl nebo prodej luxusních výrobků v období recese upadají.

Bitva u Tours Otevře se v novém okně

Bitva u Tours (Francie) byla jednou z nejdůležitějších bitev osmého století. Došlo k ní v říjnu roku 732. Vojsko Francké říše, které vedl Karel Martel, porazilo armádu Umajjovců. Bitva je považování za konec tehdejší muslimské invaze do Evropy.

Křesťané v Pákistánu Obrázek

Křesťané v Pákistánu Otevře se v novém okně

Pákistánská ústava sice zaručuje svobodu náboženského vyznání, na křesťany však doléhá přísný zákon proti rouhání (schválený v roce 1986). Tento zákon zakazuje urážku jakéhokoliv náboženství, v praxi je však uplatňován pouze na urážku islámu.

Jeruzalém Obrázek

Jeruzalém Otevře se v novém okně

Jeruzalém je největší město Izraele, žije v něm přibližně 900 tisíc obyvatel. Izraelci a Palestinci považují Jeruzalém za své hlavní město. Jeruzalém leží v Judských horách na okraji Judské pouště.

Rozdělení křesťanů Otevře se v novém okně

Křesťané se dělí do tří hlavních skupin – katolíci, pravoslavní a protestanti. Toto rozdělení je velmi orientační, protože celkový počet křesťanských církví a náboženských společností dosahuje počtu přes 30 tisíc.

Československé legie v Rusku Otevře se v novém okně

Československé legie byly jednotky zahraničního vojenského odboje v období první světové války. Název Československé legie vznikl až po válce. Za války se používalo označení revoluční dobrovolná vojska, později zahraniční československá vojska.

Jak Evropská unie zatočí s terorismem v Evropě Otevře se v novém okně

Krátké video o opatřeních Evropské unie, které mají za cíl výrazně snížit nebezpečí teroristických útoků v Evropě.

Vysokorychlostní tratě Obrázek

Vysokorychlostní tratě Otevře se v novém okně

Vysokorychlostní trať (VRT) má rychlostní limit nejméně 250 km/h u nové tratě a 200 km/h, pokud jde o modernizaci tratě. Vysokorychlostní trať tvoří obvykle bezstykově svařené kolejnice konvenční konstrukce.

TL