Obsah Nápověda Hlavní
OK

Linky od strýčka Linka a jeho klanu  Linky od strýčka Linka a jeho klanu  Nové +247175  Nejlepší 
Linky strzibny: +Začít sledovat linky od strzibny
Ukaž klan strzibny(0)

Chcete vědět jak přes 70 m vysoká loď podplula 65 metrů vysoký most? Otevře se v novém okně

Allure of the Seas a Oasis of the Seas jsou v současnosti největší osobní lodě na světě (zhruba pětkrát větší než Titanic). Obě sesterské lodi sdílejí stejnou konstrukci, nicméně novější Allure je přece jen o malinko delší...

Věděli jste, že známý řetězec Starbucks začal právě v americkém Seattlu? A Obrázek

Věděli jste, že známý řetězec Starbucks začal právě v americkém Seattlu? A Otevře se v novém okně

Pokus se řekne Seattle, všichni si asi vybaví známý film Samotář v Seattlu. A taky to, že v Seattlu konstantně prší. To je ale pravda jenom z části. V Seattlu sice prší častěji, nicméně zhruba uplně stejně jako v každém jiném městě s přímořském klimatem.

Nejdelší graffiti na světě Obrázek

Nejdelší graffiti na světě Otevře se v novém okně

Z Mexika se nám v poslední době stává doslova velmoc pokud jde o rekordy – nedávno zde byl překonán jeden další týkající se graffiti.

Lednicko-valtický areál – leťme.cz Obrázek

Lednicko-valtický areál – leťme.cz Otevře se v novém okně

Nádherné komplexy zámků Lednice a Valtice a k nim náležející soubor umělecky ztvárněných zahrad protkaných unikátními stavbami známý jako Lednicko-valtický areál, jsou bezesporu jedním z nejvíce vyhledávaných turistických cílů jižní Moravy. Na své si přij

Španělsko: národní park Ordesa y Monte Perdido – leťme.cz Obrázek

Španělsko: národní park Ordesa y Monte Perdido – leťme.cz Otevře se v novém okně

Španělský národní park Ordesa y Monte Perdido leží nedaleko francouzských hranic. Srdcem území rozkládajícího se na 152 km2 je až 900m hluboký kaňon údolí Ordesa s množstvím půvabných kaskád vodopádů říčky Arazas...

Největší plamen vyfouknutý polykačem ohně Otevře se v novém okně

V pondělí 11. ledna se v Nevadském Las Vegas odehrál nesmírně unikátní rekord – jistý muž se zde pokusil překonat rekord ve skupině „největší plamen vyfouknutý polykačem ohně“, který držel Australan Tim Black s délkou 7,20 m.

Největší předmět v mýdlové bublině Obrázek

Největší předmět v mýdlové bublině Otevře se v novém okně

Bublinář Matěj Kodeš pokořil dne 9. 12. 2010 další světový rekord. Povedlo se mu uzavřít do jedné mýdlové bubliny závodní tahač.

Největší šálek horké čokolády na světě Obrázek

Největší šálek horké čokolády na světě Otevře se v novém okně

Máte rádi čokoládu? Dokonce víc než kakao, kávu nebo čaj? A vsadíme se, že si určitě také myslíte, že byste jí vypili skutečně rekordní množství? Pokud jste odpověděli 3 x „ano“, pak jste ideální adepti na seznámení s dnešním zajímavým rekordem!

Největší živý betlém na světě Obrázek

Největší živý betlém na světě Otevře se v novém okně

Ať už máte k víře jakýkoliv vztah, jistě se nedá říct, že by měl člověk nad řemeslně dokonale zpracovaným náboženským výjevem ohrnovat nos. V jednom italském městečku se ovšem rozhodli, že dřevěný betlém bude pro letošní rok málo, takže se nakonec zorg

Nejrychlejší jízda na taženém skateboardu Obrázek

Nejrychlejší jízda na taženém skateboardu Otevře se v novém okně

Většina rekordů, na které člověk narazí a sleduje průběh jejich tvorby, v člověku nijak přehnaně nevyvolává pocity napětí nebo vzrušení, jaké znáte z pohledu na projíždějící F1. Dnešní rekord však bude světlou výjimkou.

TL