Obsah Nápověda Hlavní
OK

Linky od strýčka Linka a jeho klanu  Linky od strýčka Linka a jeho klanu  Nové +238969  Nejlepší 
Linky kontejnerysiegl: +Začít sledovat linky od kontejnerysiegl
Ukaž klan kontejnerysiegl(0)

8 nejlepších videí o odpadech Obrázek

8 nejlepších videí o odpadech Otevře se v novém okně

V našem nejnovějším příspěvku na blogu vám ukážeme 8 videí, která vám přiblíží situaci kolem odpadů. Podívejte se např. na to, jak to vypadá v oceánu pouze 20 km od Bali. Budete překvapeni.

Náhrada za PET lahve Obrázek

Náhrada za PET lahve Otevře se v novém okně

Proč utrácet peníze za balenou vodu, když vám doma teče z kohoutku pitná voda. Není to ale jen o penězích, ale také o tom, jak velkou ekologickou zátěž PET lahve představují.

Co se děje se starými pneumatikami? Obrázek

Co se děje se starými pneumatikami? Otevře se v novém okně

Každá pneumatika jednou dojezdí. Potom se dá použít různě. Můžete z ní vyrobit dětskou houpačku či prolézačku. Nebo pneumatiky hromadit a potom z nich podobně jako známý architekt odpadu postavit dům.

Jak odpady ovlivňují klimatické změny? Obrázek

Jak odpady ovlivňují klimatické změny? Otevře se v novém okně

Ačkoliv se klima na Zemi dříve měnilo bez vlivu člověka, nyní se většina vědců shoduje na tom, že klimatické změny souvisí s lidskou činností. Příčinou je především vysoká produkce skleníkových plynů. Svůj podíl na klimatických změnách mají také odpady.

Recyklace v ČR: Jak si vedeme oproti jiným zemím EU Obrázek

Recyklace v ČR: Jak si vedeme oproti jiným zemím EU Otevře se v novém okně

V mnoha českých domácnostech je třídění odpadu běžnou záležitostí. Recyklují se nejen plastové lahve, sklo a papír, ale stále častěji také bioodpad nebo kartony od nápojů. Jak si Česká republika stojí oproti jiným zemím Evropské unie? Kolik odpadu průběrn

5 videí, která vás přimějí třídit odpad Obrázek

5 videí, která vás přimějí třídit odpad Otevře se v novém okně

Váháte ve své domácnosti se tříděním odpadu? Říkáte si, že se stejně vše smíchá na jedné skládce? Podívejte se na motivační videa, která vás přimějí třídit odpad, a zjistěte, jak je to s nejčastějšími mýty o třídění odpadu.

Jak se měnil odpad v Praze v průběhu století? Otevře se v novém okně

Odpad provází lidstvo už od pravěku. Zatímco dřív byl zužitkován každý kousek materiálu, i když lidé ještě slovo recyklace neznali, s nástupem průmyslové revoluce začal být nutný hromadný sběr, svoz a spalování odpadu. Podívejte se, jak se v Praze měnil o

Co dělají supermarkety s neprodaným jídlem? Obrázek

Co dělají supermarkety s neprodaným jídlem? Otevře se v novém okně

Ročně se ve světě vyhodí kolem 1,3 miliardy tun jídla. Na vině nejsou jen konzumenti, kteří nakupují víc, než spotřebují, ale také supermarkety. Co obchodní řetězce dělají s neprodaným jídlem? A jak lze vyhazování potravin omezit?

Donald Trump a zrušení Pařížské smlouvy Obrázek

Donald Trump a zrušení Pařížské smlouvy Otevře se v novém okně

Pařížskou dohodu o klimatu podepsalo před dvěma lety 195 zemí. Prezident Spojených států Donald Trump ale nedávno oznámil, že USA od této dohody odstoupí, protože je prý drahá. Jaké dopady může toto rozhodnutí mít na životní prostředí?

Co vše v sobě skrývá pojem ekologie? Obrázek

Co vše v sobě skrývá pojem ekologie? Otevře se v novém okně

Pojem ekologie je skloňovaný ve všech pádech. Ohánějí se jím politici, neziskové organizace i média. Co vše ale v sobě skrývá? A kolik má rozměrů?

TL