Obsah Nápověda Hlavní
OK

Linky od strýčka Linka a jeho klanu  Linky od strýčka Linka a jeho klanu  Nové +236905  Nejlepší 
Linky Uwe: +Začít sledovat linky od Uwe
Ukaž klan Uwe(0)

Jsou Seychely bohaté? Obrázek

Jsou Seychely bohaté? Otevře se v novém okně

Seychelské ostrovy jsou jednou z nejbohatších afrických zemí, pravděpodobně vůbec nejbohatší. Na první pohled to však nepoznáte, neboť na Seychelách žije málo bohatých lidí, kteří by zemi propůjčili lesk.

Válka na Krétě Obrázek

Válka na Krétě Otevře se v novém okně

Za druhé světové války, po obsazení ostrova Kréta německou armádou, hrála obec důležitou úlohu. Zakladatel muzea Georg Hatzidakis byl tehdy chlapec, když musel přihlížet hrůzám války, ve které ztratil členy rodiny, a sám utrpěl těžká zranění.

Karibské Belize Obrázek

Karibské Belize Otevře se v novém okně

Jihovýchodně od poloostrova Yucatán, mezi Mexikem a Guatemalou na pobřeží Střední Ameriky, leží nezávislý stát Belize s hlavním městem Belmopan.

Historie Dominikánské republiky Obrázek

Historie Dominikánské republiky Otevře se v novém okně

Že Kryštof Kolumbus přistál při své první cestě na západ v dnešní Dominikánské republice ví asi každý. Ale co bylo předtím, než do Nového světa dorazili první Evropané?

Klášter Agios Neophytos, 2. část Obrázek

Klášter Agios Neophytos, 2. část Otevře se v novém okně

Již za svého života měl Neófytos četné následovníky. Tak vzniklo vedle poustevny další klášterní osídlení, které bylo teprve po 300 letech za benátské nadvlády rozšířené ve velký klášter s kostelem.

Pinar del Río, Kuba Obrázek

Pinar del Río, Kuba Otevře se v novém okně

Město Pinar del Río bylo založeno v roce 1571 a tento neobvyklý název získalo díky tomu, že je obklopené krásnými borovými lesy.

Letovisko Alanya Obrázek

Letovisko Alanya Otevře se v novém okně

Prázdninová oblast jménem Alanya se nachází v jižní části Turecka v působivém prostředí na úpatí majestátného a již z dálky jasně registrovatelného pohoří Taurus.

Pláže ostrova Kos Obrázek

Pláže ostrova Kos Otevře se v novém okně

Pláž Psalidi se nachází poblíž hlavního města Kos (cca 3,5 km) a je určitě jednou z nejpopulárnějších tamních pláží. V okolí je návštěvníkům k dispozici mnoho hotelů a penzionů k ubytování.

Pláže ostrova Pag Obrázek

Pláže ostrova Pag Otevře se v novém okně

Impozantní pobřeží chorvatského ostrova Pag se rozšiřuje na celých 250 km, najdete tady plno hlubokých zátok a perfektních míst ke skvělému koupání.

Dovolená v Marse Alam, Egypt Obrázek

Dovolená v Marse Alam, Egypt Otevře se v novém okně

Marsa Alam je vyhlášené letovisko ležící v jihovýchodní části Egypta. Zatím není tak zasaženo masivním turismem, takže na toho, kdo se sem vydá, čeká poklidná dovolená na nepřeplněných plážích.

TL