Obsah Nápověda Hlavní
OK

Linky od strýčka Linka a jeho klanu  Linky od strýčka Linka a jeho klanu  Nové +236935  Nejlepší 
Linky Pandalovicka: +Začít sledovat linky od Pandalovicka
Ukaž klan Pandalovicka(0)

Kde berou SAE energii? Obrázek

Kde berou SAE energii? Otevře se v novém okně

Spojené arabské emiráty jsou zemí bohatství a luxusu. Kde ale berou elektrickou energii a dostatek pitné vody pro svou náročnou existenci?

Adventure Larix Park, Livigno Obrázek

Adventure Larix Park, Livigno Otevře se v novém okně

Larix Park na adrese Via Gerus v Livignu je "reprezentantem" nové generace zábavních parků uprostřed starých stromů pod širým nebem a plných dobrodružství.

Ostrov Curacao Obrázek

Ostrov Curacao Otevře se v novém okně

Ostrov je právem považován za jedno z nejzajímavějších míst pro potápění v Karibiku, především díky tamní opravdu nadprůměrné rozmanitosti, ale také kvůli divukrásným podmořským výletům se šnorchlem.

Středomořské recepty Obrázek

Středomořské recepty Otevře se v novém okně

Těm, kteří si chtějí alespoň kulinářsky připomenout svou dovolenou ve středomoří, přináší článek několik jednoduchých kuchařských receptů, typických pro řecký ostrov Kos.

Neófytos a zázraky Obrázek

Neófytos a zázraky Otevře se v novém okně

S tímto hrobem jsou spojeny i nejrůznější zázraky. Kdo si např. lehne do hrobu tohoto svatého, tomu se prý hrob dokonale přizpůsobí jeho tělesným tvarům. Také se říká, že tu byly během života světce objeveny kosti jeho zemřelých stoupenců.

Rady před cestou na Mauritius Obrázek

Rady před cestou na Mauritius Otevře se v novém okně

Velmi důležitá je i dostatečná ochrana před sluncem. Slunce na ostrově Mauritius rozhodně hřeje víc než v Evropě, a dokonce i při zatažené obloze můžete dostat úpal.

Alykes Otevře se v novém okně

Alykes se nachází přímo na pláži pod Katastari. Název místa odkazuje na solné doly, které dnes sice již nejsou v provozu. Dvě britské archeoložky, Berntonová a Lorimerová, tady v roce 1931 objevily hroby z mykénského období.

Kyperská Nikosia je stále rozdělena Obrázek

Kyperská Nikosia je stále rozdělena Otevře se v novém okně

Nikósie (řecky Lefkosia) je stejně jako ostrov Kypr rozdělena na 2 části, a je tak zřejmě poslední rozdělené hlavní město na světě. Hranice mezi severním a jižním částí Kypru, a také mezi částí, kde se hovoří turecky a kde řecky, vede přímo Starým městem.

Maurský hrad v Sintře Obrázek

Maurský hrad v Sintře Otevře se v novém okně

Castelo dos Mouros jsou pozůstatky kolosálního maurského hradu, který byl vybudován v 8. nebo 9. století. Již z jeho názvu je patrné, že ho vystavěli Maurové. Najdete je v lese na hřebenu mohutných hor, nad městem Sintra.

Limnos, Řecko Obrázek

Limnos, Řecko Otevře se v novém okně

Limnos, drobný řecký ostrůvek, který není zatím poznamenaný masivní turistikou, bez přehánění vybízí ke strávení příjemné dovolené.

TL